Rigne Raudsepp

rehabilitatsiooniteenuse koordinaator, sotsiaaltöötaja (7. tase), kogemusnõustaja, täiskasvanute koolitaja (5. tase).

Haridus: sotsiaalteaduste magister (sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika), Tartu Ülikool
Töökeel: eesti, inglise
Kontakt: +372 5686 8538, rigneraudsepp@gmail.com

Olen sündinud ja kasvanud Võrumaal, haridustee viis mind Tartu Ülikooli ning eraelu tõi Pärnusse.
2012 .aastal lõpetasin Tartu Ülikoolis magistrantuuri (sotsiaalteaduste erialal – sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika). Olen erinevate sihtrühmadega erialast tööd teinud 2009. aastast alates. Olen oma igapäevatöös kokku puutunud nii eakate, erivajadusega täisealiste kui ka lastega, Eesti Töötukassas arvel olevate klientide, asendushoolduselt ellu astuvate noorte ning muude sihtrühmadega.


Igapäevane töö hõlmab peamiselt rehabilitatsiooniteenuse koordineerimist (2019. a on läbitud ka rehabilitatsioonispetsialistide baaskoolitus) ja uute põnevate projektide koordineerimist, milles Sotsiaalne Kaasatus osaleb (EAKAS, ISTE). Minu jaoks on tähtis erialane enesetäiendamine: oman sotsiaaltöötaja (tase 7) ja täiskasvanute koolitaja (tase 5) kutsetunnistusi, mis on võimaldanud mul töötada ka koolitamise valdkonnas. Lisaks olen läbinud kovisioonide läbiviimise koolituse ning olen valmis kovisiooni pakkuma erinevates ettevõtetes. Alates aastast 2019 olen olnud Eesti Töötukassa poolt tellitud tööharjutuste juhendajaks, kuid väiksemaid organisatsioonisiseseid koolitusi, motivatsioonipäevi olen teinud juba aastast 2012.

2013. aasta tõi minu ellu pöörde, mul avastati ajukasvaja (opereeritud 2014). Mõned aastat hiljem diagnoos neurofibromatoos tüüp 2 (geneetiline haigus), millele tänapäeval ravi ei leidu. Minu puhul tähendab see kasvajate teket keha siseselt, närvidele. Mul on aju- ja selgrookasvajad, mõlemapoolse kuulmis- ja tasakaalunärvi kasvajad ehk neurinoomid. Suure tõenäosusega tähendab see tulevikus jätkuvaid operatsioone ning võimalik et ka kurdistumist. Igapäevaselt tuleb õppida elama erinevate valudega (migreenid ja kõrvavalud) ning kohaneda immuunsuse probleemide (IgA defitsiit) ja liigesehaigusega. Kogu minu haiguse teekond pani mind mõistma, et lisaks
toetavale perekonnale vajad sa enda kõrvale kedagi, kes sind mõistab, sest ta on sinuga olnud sarnases olukorras. Otsustasin läbida kogemusnõustaja koolituse (2019. aastal läbisin kogemusnõustajate täienduskoolituse), et olla teistele toeks. Minu peamiseks temaatikaks kogemusnõustamises ongi, kuidas toime tulla keerulise diagnoosiga, mis igal järgneval aastal süveneb, millele ei ole ravi, kuidas taastuda ajuoperatsioonist ning korraldada enda era- ja tööelu ümber nii, et see sinu võimetele vastaks.
Tähtsal kohal on minu jaoks leida aega ka sotsiaaltöö väliselt. Olen tegev sellises organisatsioonis nagu Treenitus MTÜ (spordiürituste korraldamine). Olen MTÜ loomisest peale (2012.a) olnud vastutav toetajate leidmise, vabatahtlike koordineerimise ja ürituste kvaliteetse korralduse haldamise eest. Vabatahtlik töö on minu panus pakkuda teistele rõõmu.